Proč je dobré využívat ochlazovací káď po pobytu v sauně

Ochlazovací káď slouží k rychlému ochlazení těla po finské sauně poskytuje osvěžení, revitalizaci a obnovuje rovnováhu tělesné teploty, kromě rychlého ochlazení pomáhá také stimulovat cirkulaci krve, zlepšuje imunitu a další...

Správná teplota, technika

Prvním krokem k efektivnímu využití ochlazovací kádě je zvolit správnou teplotu vody. Voda by měla být dostatečně chladná, aby vaše tělo rychle ochladila, ale zároveň by neměla být příliš ledová, abyste se nevystavovali riziku. Doporučuje se udržovat teplotu v rozmezí 10-15 stupňů Celsia, což je ideální pro rychlé a účinné ochlazení.

Když vstoupíte do ochlazovací kádě, je důležité použít správnou techniku ochlazování. Nejlepší je ponořit se do vody až po krk nebo alespoň po ramena, aby se efektivně ochladilo jádro vašeho těla. Držte se ve vodě po dobu 1-2 minut a aktivně se pohybujte, abyste podpořili cirkulaci krve. Poté vystupte z kádě a nechte vodu z těla stékat, čímž se sníží teplota povrchu kůže.

přírodní esence pro optimální osvěžení

Další možností pro obohacení vašeho zážitku v ochlazovací kádi je přidání přírodních esencí. Představte si, jak se voda proměňuje v aromatickou oázu, která působí na vaše smysly a posiluje účinky ochlazování. Kromě levandulového oleje a citronového oleje, které jsme zmínili dříve, existuje široká škála dalších možností.Toužíte po relaxaci a uklidnění? můžete přidat do vody pár kapek esenciálního oleje ze santalového dřeva nebo levandule. Tyto vůně mají schopnost harmonizovat vaši mysl a uvolnit napětí ve vašem těle.

Pokud se cítíte unavení a potřebujete povzbuzení, zkuste do kádě přidat trochu máty peprného oleje nebo rozmarýnu. Tyto osvěžující esence vám dodají energii a revitalizují vaše smysly. Přírodní vůně a oleje lze také používat pro zpestření relaxace ve dřevěných sudech, kde mohou tvořit další vrstvu zážitku a prospěchu pro vaše tělo a mysl.

Klíčový prvek pro dokonalou relaxaci a regeneraci

Pro ještě větší účinek můžete ochlazovací káď kombinovat s kontrastní sprchou. Po pobytu v ochlazovací kádi se střídavě sprchujte studenou a teplou vodou. Tato kombinace podporuje oběh krve, stimuluje imunitní systém a dodává tělu energii.

Nezapomeňte, že to není jen o fyzickém ochlazení, ale také o regeneraci. Po pobytu v kádi si dopřejte chvíli klidu a uvolnění. Sedněte si na lehátko poblíž sauny nebo v klidném prostředí a nechte své tělo a mysl regenerovat. To vám pomůže získat maximální prospěch z relaxace v sauně a ochlazovací kádě.

Ochlazovací káď je nedílnou součástí relaxace po finské sauně a proto vám nabízíme naše kvalitní ochlazovací kádě. Snažíme se vám vyhovět ve všech směrech, včetně co nejkratších termínů dopravy. Jsme flexibilní a dokážeme se přizpůsobit vašim potřebám, včetně dodání o víkendech nebo ve večerních hodinách po individuální domluvě. Vaše spokojenost s našimi produkty a službami je pro nás klíčová.